De Verenigde Naties zijn opgericht om oorlogen te voorkomen en de wereldvrede te bewaken. Landen kunnen worden veroordeeld door middel van resoluties en VN-blauwhelmen worden naar gebieden gestuurd om strijdende partijen uit elkaar te houden.
In het kader van de serie Algemene Kennis Colleges spreken de gedragsbioloog Jan van Hooff en bioloog Midas Dekkers over de relatie tussen mens en dier.
Woensdag 10 en donderdag 18 mei 2006, 19.30 - 22.00 uur
De afgelopen decennia heeft de godsdienstfilosofie zich vooral in de Angelsaksische wijsbegeerte sterk ontwikkeld door toepassing van recente inzichten uit de logica en de wetenschapsfilosofie.
In deze lezingserie komen sprekers aan bod die vanuit verschillende subdisciplines van de sociale wetenschappen en vanuit een scala aan invalshoeken invulling geven aan de antropologie van het kind.
Er bestaat een brede consensus over het belang van academische vorming: de studie aan een universiteit zou meer moeten zijn dan het verwerven van gespecialiseerde vakkennis en -vaardigheden.
De meest recente oorlog in Nederland is inmiddels 60 jaar geleden beëindigd. Hoeveel zin heeft het om de Tweede Wereldoorlog te blijven herdenken en niet bijvoorbeeld de 80-jarige oorlog?
Vooraanstaande wetenschappers ontvouwen welke verwachtingen zij persoonlijk hebben voor hun wetenschapsgebied en welke verantwoordelijkheden zij menen te dragen voor de komende ontwikkelingen.