Prof. dr. Ted Sanders

Ted Sanders (1963) is hoogleraar Taalbeheersing van het Nederlands aan het Departement Nederlandse taal en cultuur van de faculteit Geesteswetenschappen van de Universiteit Utrecht. Zijn onderzoek is ondergebracht bij het Utrechts instituut voor Linguistiek OTS, themagroep Language Use. Hij is voorzitter van de leerstoelgroep Taalbeheersing en communicatie.

Zijn onderzoek richt zich op structuur en samenhang in teksten. Samen met co-auteurs heeft Sanders over deze onderwerpen gepubliceerd in in diverse boeken en internationale tijdschriften. In 2005 verwierf hij een NWO-VICI subsidie voor zijn onderzoek naar causaliteit in taal en cognitie. Sanders heeft daarnaast bijzondere belangstelling voor de begrijpelijkheid van taal en tekst.

hgroup

Lezingen van deze spreker
Datum: 
14.05.09
Elke dag worden we overspoeld door beelden: niet alleen van televisie en reclame, maar ook in de krant en op internet. Tien Utrechtse wetenschappers over ‘visuele geletterdheid‘.