17 nov 2020

Michel Foucault - Discipline and Punish

Dit evenement is geweest.

Hoe zou Foucault kijken naar de samenleving van nu? Filosoof prof. Marli Huijer bespreekt Foucaults iconische werk over macht.

Macht is overal, betoogde Foucault in de jaren 70. In een tijd dat alles leek te kunnen liet hij zien dat onderwerping en disciplinering in de structuur van onze maatschappij verweven zijn. Filosoof prof. dr. Marli Huijer (EUR) plaatst het boek in zijn tijd en trekt een lijn naar nu. Foucaults gedachtegoed over hoe epidemieën kunnen leiden tot een steeds verder ingrijpen van de staat in het leven van burgers lijkt namelijk actueler dan ooit.

Meer in deze serie

Cover to coverVan tech tot familiegeschiedenis: stuurt je omgeving je leven, of heb je zelf de regie in handen? Wetenschappers lezen populaire boeken kritisch mee.