Video

Slavernij en institutioneel racisme

  • 19 mei 2022
  • 1 uur en 33 minuten

Hoe verhouden hedendaagse ongelijkheden zich tot het Nederlandse slavernijverleden? Een gesprek over institutioneel racisme met o.a. media- en cultuurwetenschapper dr. Diantha Vliet.

Van de Kindertoeslagaffaire tot etnisch profileren bij de politie. Om deze voorbeelden van institutioneel racisme te begrijpen, kun je niet om ons slavernijverleden heen. Hoe vertalen de mentale erfenissen van de koloniale tijd zich in hedendaagse ongelijkheden? En hoe komen we ervan af? Met o.a. media- en cultuurwetenschapper dr. Diantha Vliet (UU) en Cemil Yilmaz (IZI solutions).

In samenwerking met het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee).

Meer in deze serie

Ons slavernijverledenHoe geven we de erfenissen van ons slavernijverleden een permanente plek in ons collectieve bewustzijn? Een driedelige serie over de verwerking van een verleden dat nog altijd voortleeft.